Amortizatorių spyruoklės keitimas

Amortizatorių spyruoklės keitimas

Registracija

Spyruoklių keitimas – vienintelis sprendimas joms trūkus. Automobilio pakabos spyruoklė sudaro sąlygas rato judėjimui, leidžia kelio nelygumų energiją transformuoti į spyruoklių energiją, kurią sugeria amortizatoriai. Dažniausiai automobiliuose naudojamos suspaudžiamosios cilindrinės spyruoklės. Jos gaminamos įkaitintą plieninę vielą vyniojant ant strypo.

Kietos spyruoklės trūkumas – didelis automobilio svyravimo dažnis esant mažam kroviniui. Be to, dauguma nedidelių kelio nelygumų būtų tiesiogiai perduodami į konstrukciją ir priimami kaip stiprūs smūgiai.

Minkštų spyruoklių trūkumas tas, kad automobilis tampa nestabilus, ypač posūkiuose.

Pakabos sistemoje spyruoklės ir amortizatoriai užtikrina padangų sukibimą su kelio dangos paviršiumi, leidžia saugiai valdyti transporto priemonę. Dėl laipsniško metalo nuovargio ir korozijos spyruoklės susidėvi.

Susidėvėjusių spyruoklių pasekmės:

Susidėvėjusios spyruoklės gali trūkti ir sukelti pavojų transporto priemonės vairuotojui ir jo keleiviams. Sugedę amortizatoriai tiesiogiai kenkia kitiems automobilio pakabos elementams: vairo traukėms, vairo traukių antgaliams, šarnyrams, svirtims, guminėms įvorėms, atraminiams guoliams ir kitoms dalims. Tokiais atvejais automobilio eksploatacija yra ypatingai pavojinga.

Amortizatorių ir spyruoklių parinkimas bei keitimas turi atitikti automobilių gamintojų keliamus konstrukcinius ir montavimo saugumo reikalavimus.

Nulūžusi spyruoklė

Dažniausiai pasitaikančios spyruoklių lūžimo priežastys:

  • dėl didelių apkrovų trūkęs plieninių spyruoklių paviršius – atsiranda lūžimo pavojus;
  • cilindrinės spyruoklės įdedamos ir išimamos be tinkamų spyruoklių suspaudimo įtaisų (traumos darbo metu pavojus);
  • keičiama tik viena tos pačios ašies spyruoklė – rekomenduojama vienu kartus spyruokles keisti abiejose pusėse;
  • spyruoklių ženklinimas neatitinka jos ženklinamos spalvomis arba ant vijų automobilio paskirčiai;
  • yra spyruoklės stovo pažeidimų (mechaninių, korozijos) – juos reikia būtinai pašalinti, jei to padaryti neįmanoma, stovą reikia pakeisti;
  • natūralus metalo senėjimas, savybių praradimas.

Amortizatoriaus spyruoklės Autoservisas GiRILIS Vilniuje ir Alytuje !

Susisiekite su mumis jau dabar ir rezervuokite apžiūros laiką Vilniuje arba Alytuje

Leave a Reply